Start Edukacja młodzieży Wycieczka edukacyjna SP nr 3
Wycieczka edukacyjna SP nr 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 26 września 2012 22:58

Wiata myśliwska w Nowej Wsi Wielkiej po raz kolejny gościła uczniów kl. VI  ze Szkoły Podstawowej nr.3 im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim . Wakacje dobiegły końca nadszedł czas wytężonej nauki . Nieodzownym elementem edukacji szkolnej młodego pokolenia jest edukacja ekologiczna. Myśliwi naszego koła od kilku lat wspierają pedagogów poprzez lekcje przyrody w ostępach leśnych. Bliski kontakt z naturą  tworzy niezwykłą atmosferę w , której dzieci aktywniej pracują . Leśny specyficzny klimat daje poczucie otwartości na piękno otaczającego świata.
Wycieczka edukacyjna zbiegła się w czasie z ogólnopolską akcją "Sprzątanie Świata" Z racji niesprzyjającej pogody( padający deszcz ) dzieci wraz z nauczycielkami panią Katarzyną Tyl-Hatlińską i Dorotą Szapiel zdołały oczyścić odcinek Nowej Drogi. Sezon grzybowy w pełni  o czym świadczyły butelki szklane i pcv , reklamówki, papierki.
Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali prelekcji na temat odpowiedniego zachowania na terenach leśnych. Myśliwi przekazali dzieciom wiele informacji na temat  tego "Co na jesień w lesie ryczy,beczy,buczy" . Prezentacja multimedialna w połączeniu z opowiadaniem ciekawych historii  tworzyła barwny obraz jesiennego lasu. Podsumowaniem prelekcji był konkurs polegający na rozpoznaniu leśnych dźwięków.Emocje sięgnęły zenitu jak panie nauczycielki i kol. Kazimierz Skrodzki zaczęli liczyć punkty za poprawne odpowiedzi. Doskonałą znajomością leśnych odgłosów popisał się Julek Matczak , który uzyskał 10/10pkt. Gratulujemy doskonałej wiedzy oraz super czułego ucha. 
Wiele emocji i dostarczył konkurs strzelecki . Dzieci oddały po 10 strzałów z wiatrówki do celu. Emocje , trzęsące się ręce i nogi trochę utrudniały oddanie precyzyjnych strzałów. Najlepszym wynikiem popisał się Weronika Konwicka. W kategorii senior najlepszym okazał się sekretarz WKŁ"JELEŃ" kol. Kazimierz Skrodzki na drugim miejscu konkurs ukończyło aż trzech zawodników: pani Kasia, pani Dorota i kol.Konrad Niemyjski. 
Po emocjach związanych z rywalizacją w strzelaniu  posililiśmy się kiełbaską pieczoną na ognisku. 
Dzieci wraz z opiekunami  podziękowali myśliwym za  mile spędzony czas , który na długo zostanie w pamięci.

 

Zredagował Krzysztof Syrewicz

Poprawiony: środa, 26 września 2012 23:27
  Premium joomla themes, hosting company.

Aktualna faza księżyca

FAZA KSIĘŻYCA

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości