Start Edukacja młodzieży Lekcja przyrody Klasy V SP Nr 3
Lekcja przyrody Klasy V SP Nr 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 28 września 2015 20:09

Co to za ślad ,a do czego to służy, a czy wilk zaatakuje człowieka?

To tylko namiastka pytań dzieci z klasy piątej  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim ,które wraz z Paniami Kasią i Dorotą odwiedziły kompleks leśny w okolicy Nowej Wsi . Dla niektórych uczniów tak bliskie obcowanie z przyrodą w nieznanym sobie obszarze leśnym dostarczyło niebywałych emocji.

Przewodnikami po wiosennie ubarwionym lesie byli członkowie WKŁ "Jeleń" w osobach Prezesa Marka Gajosa oraz Krzysztofa Syrewicza. Pogoda sprzyjała wędrówce po leśnych ostępach a także pozwoliła na uporządkowanie dość długiego odcinka śródleśnej drogi. Dzieci posegregowały znalezione "skarby" na szkło, tworzywa sztuczne oraz papier.

Było tego sporo i potrzebne były dodatkowe worki . Oczyszczanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze ponieważ dzieci urządziły specyficzny konkurs -wygrywa ten kto zbierze najwięcej. Wygrała konkurs "ekipa od plastików". A tak na marginesie fajnie by było gdyby konkurs pozostał nie rozstrzygnięty!!! Nagrodą dla wszystkich uczniów za pracę był cichy szum kniei i odgłosy ptactwa dobiegające z leśnych ostępów.

Idąc po drodze widoczne były tropy jeleni, dzików i saren . Myśliwi z ciekawością opowiadali o zwyczajach zwierząt i gospodarce łowieckiej.  Paśnik ,żerowisko, lizawka - te specyficzne nazwy od dziś dla dzieci nabierają konkretnych znaczeń.

Po ciężkiej pracy przy ognisku wszyscy uczestnicy upiekli kiełbaski . Posiłek  dodał energii do dalszych zmagań. Po prezentacji odgłosów zwierząt zamieszkujących lasy dzieci uczestniczyły w konkursie "Odgłosy kniei" . Najlepszym słuchem i uwagą wykazał się Dawid, który rozpoznał wszystkie odgłosy zwierząt.

Nagrody w postaci dyplomów wręczał prezes koła.  Na zakończenie uczniowie podziękowali  wszystkim członkom WKŁ ”Jeleń” za miłe chwile i możliwość  uczestnictwa w  tak atrakcyjnych lekcjach przyrody.

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2015 21:05
  Premium joomla themes, hosting company.

Aktualna faza księżyca

FAZA KSIĘŻYCA

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości